Spotkania ze społeczeństwem - 2015 - rok pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu

2015 - rok pieszego

Spotkania ze społeczeństwem

Data publikacji 26.03.2015

Poczucie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców ale także jeden z priorytetów dla raciborskich stróży prawa. Edukacja społeczeństwa w tym zakresie jest bardzo ważna. Dlatego tak istotny był udział mieszkańców Modzurowa i Strzybnika w spotkaniach zorganizowanych przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców powiatu raciborskiego w dniach 23 i 24 marca br. w Modzurowie i Strzybniku w budynkach OSP odbyło się spotkanie policjantów raciborskiej drogówki z mieszkańcami obu miejscowości.

Spotkanie było dla wszystkich okazją do wymieniania się spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa. Tym razem policjanci drogówki zwrócili szczególną uwagę na kwestie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszych, rowerzystów, a także o konieczności używania elementów odblaskowych, których noszenie nie tylko wymagane jest zmianą w przepisach ale przede wszystkim wpływa na poprawę bezpieczeństwa   niechronionych uczestników ruchu drogowego. Spotkania są cykliczne i już w najbliższy piątek 27 marca 2015 roku  o godzinie 19.00 w Rudniku w Gminnym Centrum Informacji jest zaplanowane kolejne . Na zakończenie spotkań mundurowi każdemu uczestnikowi wręczyli opaskę odblaskową.