,,Bezpieczna droga do szkoły,, - 2013 - rok pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu

2013 - rok pieszego

,,Bezpieczna droga do szkoły,,

Zakończył się pierwszy tydzień szkoły, podczas którego dzieci powróciły do nauki po wakacjach. Dla części maluchów początek września był dopiero rozpoczęciem edukacji szkolnej.

Zakończył się pierwszy tydzień szkoły, podczas którego dzieci powróciły do nauki po wakacjach. Dla części maluchów początek września był dopiero rozpoczęciem edukacji szkolnej. W trosce o bezpieczeństwo uczniów raciborska policja wzięła udział działaniach "Bezpieczna droga do szkoły". Dzięki mundurowym dzieci powracające do szkolnych ław mogły czuć się bezpiecznie.
Jak co roku, we wrześniu policjanci drogówki uczestniczyli w akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Działania te mają na celu propagowanie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży oraz uświadomienie zagrożeń, jakie mogą spotkać najmłodszych na drogach. Akcja ma także na celu przypomnienie kierowcom, że opuszczone na dwa miesiące wakacji budynki szkolne od dzisiaj zapełniły się uczniami, którzy bezpiecznie musieli tam dotrzeć, a po zajęciach - wrócić do domu. Już od poniedziałku raciborscy policjanci wzięli udział w rozpoczęciu roku szkolnego, ponadto w dniu dzisiejszym w Szkołach Podstawowych nr 4 i 5 raciborscy policjanci w klasach 1-6 przeprowadzili prelekcję w trakcie, których zostały omówione zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym jako pieszy czy rowerzysta.