Spotkania z Policja w Szkołach - 2013 - rok pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu

2013 - rok pieszego

Spotkania z Policja w Szkołach

W ramach działań profilaktycznych „ Bezpieczna droga do szkoły” raciborscy policjanci odwiedzili dziś Szkoły Podstawowe w Grzegorzowicach oraz w Brzeżnicy, gdzie spotkali się z uczniami klas 1-3.

W ramach działań profilaktycznych „ Bezpieczna droga do szkoły” raciborscy policjanci odwiedzili dziś Szkoły Podstawowe w Grzegorzowicach oraz w Brzeżnicy, gdzie spotkali się z uczniami klas 1-3. Stróże prawa przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze. Nawiązali także do kampanii „Żeby być, trzeba żyć' oraz „Nie reagujesz-akceptujesz”.

Mundurowi zawitali do Szkoły Podstawowej w Grzegorzowicach i Brzeznicy, gdzie przeprowadzili prelekcję uczniów. Funkcjonariusz raciborskiej drogówki koncentrował uwagę dzieci na podstawowych zasadach bezpieczeństwa w czasie codziennej drogi do szkoły i powrotu do domu po zajęciach oraz by używać elementy odblaskowe. Policjant zwrócił także uwagę na trwającą w naszym województwie kampanię „Żeby Być – Trzeba Żyć – Rok Pieszego 2013”. Ponadto oficer prasowy raciborskiej policji przekazał młodym żakom kompendium wiedzy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Został przekazany apel m.in. o ograniczone zaufanie względem obcych osób, omówiono także dzieciom cele i założenia kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”, podkreślając, jak ważna jest reakcja każdego z nas na pojawiające się zagrożenia.