Piatkowe spotkanie w MDK - 2013 - rok pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu

2013 - rok pieszego

Piatkowe spotkanie w MDK

W piątkowe popołudnie raciborscy policjanci w ramach akcji ,,Rok pieszego 2013, Nie reagujesz akceptujesz,, spotkali się z dziećmi w Młodzieżowym Domu Kultury.

W piątkowe popołudnie raciborscy policjanci w ramach akcji ,,Rok pieszego 2013, Nie reagujesz akceptujesz,, spotkali się z dziećmi w Młodzieżowym Domu Kultury. Mundurowi podczas prowadzonych prelekcji przekazali najmłodszym podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa na drodze oraz korzystania z numerów alarmowych.
Raciborscy policjanci kontynuują działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w rejonie szkół jak również poza szkołą. Policjant drogówki w trakcie spotkania uczył dzieci jak bezpiecznie przejść przez jezdnię ponadto omówił zasady bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodzie. Natomiast policjant z prewencji omówił zasady bezpiecznego zachowania się w domu, a także jak korzystać z numerów alarmowych. Na zakończenie pogadanki policjanci rozdali najmłodszym odblaski jako pamiątkę wizyty funkcjonariuszy.