2018 - rok pieszego

Ferie z raciborskimi policjantami w Klubie Osiedlowym M-5

Raciborscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej w związku z trwającymi feriami spotkali się z dziećmi, w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2018". Mundurowi odwiedzili Klub Osiedlowy M-5, gdzie są organizowane zajęcia dla najmłodszych. Głównym tematem wizyty jest bezpieczeństwo w trakcie zimowego wypoczynku.

Podczas wizyty dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się w trakcie wspólnych zabaw na podwórku czy lodowisku, aby nikomu nie stała się krzywda. Mundurowi przypomnieli o tym, żeby nie oddalać się od swojej grupy, a przede wszystkich słuchać co mówią opiekunowie. Ważne by dzieci wiedziały co im grozi w kontakcie z nieznajomymi osobami i jak niebezpieczne mogą być zabawy w miejscach nam nie znanych. Mundurowi ostrzegają przed zabawą na zamarzniętych rzekach i zbiornikach wodnych.

Dzieciom przypomniano numery telefonów alarmowych służb ratunkowych, aby w razie potrzeby wiedziały one w jaki sposób i do kogo mogą się zwrócić o pomoc. Policjanci podkreślali także, jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest używanie elementów odblaskowych.

Bezpieczeństwo najmłodszych podczas ferii jest bardzo ważne. Wszyscy musimy o nie zadbać. Odpowiedzialność spoczywa na rodzicach, opiekunach oraz policjantach. W związku z organizowanymi licznymi wyjazdami na zimowiska raciborscy policjanci będą kontrolować autokary przewożące dzieci.