Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

I Zimowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

17 grudnia w hali widowiskowo – sportowej ,, Arena Rafako ,, przy ul. Łąkowej odbył się I Zimowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Organizatorami turnieju byli : Prezydent Miasta Racibórz, Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu, OSIR


17 grudnia w hali widowiskowo – sportowej ,, Arena Rafako ,, przy ul. Łąkowej odbył się I Zimowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Organizatorami turnieju byli : Prezydent Miasta Racibórz, Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu, Ośrodek Sportu i Rekreacji , Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.
 

Do turnieju zgłosiło się 12 zespołów w skład, których wchodziły czteroosobowe drużyny z klas IV-VI szkół podstawowych z powiatu raciborskiego. Każdy z zawodników brał udział tylko w jednej z następujących konkurencji : test wiedzy o ruchu drogowym i obiektach architektonicznych powiatu raciborskiego, jazda rowerem na czas, jazda rowerem po torze przeszkód, strzelanie do tarczy przy użyciu trenażera laserowego.
O udziale członka drużyny w danej konkurencji decydowało losowanie . Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna z Zespołu Szkolno -Przedszkolnego z Pawłowa, drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kobyli natomiast trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Rzuchowa. Autor pytań do testu stwierdził, iż wiedza i przygotowanie merytoryczne uczniów było na wysokim poziomie. Nagrody wręczyli: Pani Prezydent Miasta Racibórz dr Ludmiła Nowacka oraz Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu mł. insp. dr Paweł Zając.