Wiadomości

Aplikacja „Moja Komenda” - kontakt z Policją na wyciągnięcie ręki

Data publikacji 14.04.2017

Priorytetem działań Policji jest wzmocnienie współpracy ze społeczeństwem. Doskonałymi narzędziami pozwalającymi na poznanie problemów i opinii mieszkańców są zaproponowane nowe rozwiązania w postaci programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” i aplikacji „Moja Komenda”.

Raciborscy stróże prawa rozdawali dziś mieszkańcom specjalnie przygotowane dla nich ulotki .Można w nich znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat nowych projektów realizowanych przez Policję. Są one wdrażane od kilkunastu miesięcy, mają za zadanie ułatwić obywatelom kontakt z policjantami oraz wzmacniać dobre relacje mundurowych z mieszkańcami, co będzie owocne dla obu stron. Dzięki temu, że mieszkańcy będą mieli wpływ na działania policjantów i na to, co dzieje się w ich otoczeniu, z pewnością poczują się bezpieczniej. Dla mundurowych ważne jest też to, aby mieszkańcy znali swoich dzielnicowych i zgłaszali im problemy związane z bezpieczeństwem . Dzięki „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” każdy ma możliwość zgłoszenia i zasugerowania policjantom problemów społecznych, które ich martwią i wpływają na poczucie bezpieczeństwa. Stróże prawa każde zgłoszenie analizują i podczas licznych spotkań rozmawiają z mieszkańcami na temat zagrożeń zdiagnozowanych dzięki mapie. Omawiają przy tym podjęte w tych sprawach działania i plany rozwiązań priorytetowych problemów.

Policjanci, wychodząc także naprzeciw użytkownikom mediów komórkowych, proponują szybkie i proste w obsłudze rozwiązanie, jakim jest aplikacja „Moja Komenda”, dzięki której każdy bez problemu odnajdzie najbliższą jednostkę policji oraz swojego dzielnicowego z jego numerem telefonu.