Wiadomości

Kolejne spotkania raciborskich policjantów z dziećmi w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”

Data publikacji 09.10.2017

Raciborscy policjanci w tym dzielnicowi w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” w ciągu kilku ostatnich dni zawitali do kolejnych przedszkolaków i uczniów w powiecie raciborskim w celu ich edukacji. Pogadanki edukacyjne ukierunkowane są na zwiększanie bezpieczeństwa pieszych.

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” na ulicach całego powiatu raciborskiego, w pobliżu szkół, będzie można zobaczyć zwiększoną liczbę policjantów z raciborskiej drogówki. Natomiast w pogadanki z dziećmi zaangażowali się w dużym stopniu raciborscy dzielnicowi. Wspomniana akcją ukierunkowana jest na poprawę bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Dzieci najpierw słuchały prelekcji na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, po czym sami demonstrowali bezpieczne przejście przez ulicę. Pociechy uczyły się, jak bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, a potem wrócić do domu oraz dlaczego należy nosić odblaski. Ponadto stróże prawa przypomnieli numery alarmowe i omówili zasady z ich korzystania. Uczniowie także zostali zapoznani z zasadami związanymi z bezpieczeństwem podczas zabawy na placu zabaw oraz ćwiczyli pozycję żółwia, która jest przydatna w sytuacji spotkania się dziecka z niebezpiecznym psem.

Mundurowi zawitali do :

-Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pogrzebieniu,

-Przedszkole nr 13 w Raciborzu.