Ostatnie dni ferii z policjantami - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu

Wiadomości

Ostatnie dni ferii z policjantami

Data publikacji 12.02.2018

Policjanci z Raciborza i Kuźni Raciborskiej w ostatnie dni ferii spotkali się z dziećmi, w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2018". Mundurowi odwiedzili pociechy spędzające zimowy wypoczynek w Świetlicy Wiejskiej w Jankowicach oraz Gminnym Centrum Kultury w Nędzy, gdzie są organizowane zajęcia dla najmłodszych. Głównym tematem wizyty jest bezpieczeństwo w trakcie zimowego wypoczynku oraz po powrocie do szkoły.

Podczas wizyty dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się w trakcie wspólnych zabaw na podwórku czy lodowisku, aby nikomu nie stała się krzywda. Mundurowi przypomnieli o tym, żeby nie oddalać się od swojej grupy, a przede wszystkich słuchać co mówią opiekunowie. Ważne by dzieci wiedziały co im grozi w kontakcie z nieznajomymi osobami i jak niebezpieczne mogą być zabawy w miejscach nam nie znanych. Dzielnicowi ostrzegają przed zabawą na zamarzniętych rzekach i zbiornikach wodnych.

Dzieciom przypomniano numery telefonów alarmowych służb ratunkowych, aby w razie potrzeby wiedziały one w jaki sposób i do kogo mogą się zwrócić o pomoc. Policjanci podkreślali także, jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest używanie elementów odblaskowych.

W trakcie spotkania policjanci wręczyli dzieciom  słodycze i  odblaski. Na koniec dzieci mogły usiąść za kierownicą radiowozu i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant. Radość na twarzach najmłodszych, wspaniała atmosfera oraz skupienie z jakim wysłuchały prelekcji, świadczyły, że spotkanie z funkcjonariuszami było dla nich sporym przeżyciem.

Bezpieczeństwo najmłodszych podczas ferii jest bardzo ważne. Wszyscy musimy o nie zadbać. Odpowiedzialność spoczywa na rodzicach, opiekunach oraz policjantach. Ponadto mundurowi przypomnieli słuchaczom podstawowe zasady bezpieczeństwa po powrocie do szkoły.  Niespodzianką dla pociech był udział w pogadankach ,,Sznupka” maskotki śląskich policjantów.