Podsumowanie działań "Smog" - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu

Wiadomości

Podsumowanie działań "Smog"

Data publikacji 11.05.2018

Wczorajsze działania „Smog” miały na celu zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i nadmierną emisję spalin do atmosfery. O tym jak jest to ważne, przypominali wczoraj kierowcom policjanci ruchu drogowego. Akcja prowadzona była w godzinach 06.00 do 22.00 na terenie całego powiatu raciborskiego. Funkcjonariusze skontrolowali 90 pojazdów, zatrzymano 3 dowody rejestracyjne.

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu kontrolowali samochody w ramach akcji ,,SMOG”. Ich działania ukierunkowane były na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery. Podobne działania prowadzone były na
terenie całego województwa śląskiego.
Funkcjonariusze sprawdzali, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów.
Podczas wczorajszych działań  stróże prawa skontrolowali 90 pojazdów. Stwierdzili 3 przypadki nieprawidłowości w omawianej tematyce i zatrzymali łącznie 3dowody rejestracyjne.