Wiadomości

Raciborscy policjanci w ramach akcji „Kręci nas bezpieczeństwo....przez cały rok szkolny” mówili o bezpieczeństwie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5

Data publikacji 15.05.2018

W ramach akcji informacyjno – edukacyjnej akcji „Kręci nas bezpieczeństwo....przez cały rok szkolny”, policjanci z raciborskiej komendy organizują spotkania z uczniami szkół. Tym razem mundurowi zawitali do Szkoły Podstawowej nr 5 w Raciborzu.

Wizyta jest jedną  z wielu  cyklicznych spotkań , jakie raciborscy policjanci przeprowadzają w szkołach.   Prelekcja miała na celu omówienie zasad bezpiecznego korzystania z internetu ponadto mundurowi poruszyli tematy związane z szkodliwością zażywania narkotyków, dopalaczy oraz konsekwencji prawnych związanych z ich posiadaniem. Przybliżono założenia programu ,,Twoje bezpieczeństwo-nasza sprawa, praca w Holandii,, pod kątem handlu ludźmi. W czasie pogadanki żacy wykazywali się dużym zaangażowaniem oraz aktywnością. Temat spotkania okazał się być na czasie i cieszył się dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy, którzy swoje  zainteresowanie przejawiali licznymi pytaniami.

Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” zaprojektowana została przede wszystkim z myślą o uczniach szkół podstawowych. Jest ona elementem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Głównym celem projektu, będącym inicjatywą Departamentu Komunikacji Społecznej MSWiA oraz Biura Prewencji Komendy Głównej Policji jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych.

Pliki do pobrania

  • 77.68 KB