Wiadomości

Kuźniańscy dzielnicowi i Straż Pożarna mówili o bezpieczeństwie podczas nadchodzących wakacji

Data publikacji 19.06.2018

Wczoraj kuźniańscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu spotkali się z pierwszoklasistami uczęszczającymi do szkół na terenie gmin Kuźnia Raciborska i Nędza. Do wyjątkowej prelekcji doszło w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej.

Wizyta mundurowych związana  była z troską o bezpieczeństwo dzieci podczas nadchodzących wakacji. Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor MOKSiR Michał Fita wspólnie z Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej podkomisarzem Jackiem Musiolikiem. Na zgromadzone pociechy czekało wiele atrakcji, które wspólnie przygotowali mundurowi. Jako pierwszy wystąpił przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu, który zgromadzonym przypomniał zasady udzielania pierwszej pomocy nie tylko w teorii ale i pokazał jak zrobić to w praktyce. Następnie o bezpiecznym spędzaniu czasu nad wodą i podwórku oraz bezpiecznym korzystaniu z internetu mówił dzielnicowy. Policjant omówił zagrożenia jakie czyhają na każdego kto nie rozsądnie korzysta z wypoczynku nad wodą jak i internetu.

Na zakończenie na wszystkich milusińskich czekały kolejne niespodzianki w postaci możliwości obejrzenia policyjnego radiowozu i sprzętu jaki każdego dnia używany jest w służbie. Taką samą atrakcje przygotowali strażacy z miejscowego OSP, którzy przybyli ze swoim sprzętem używanym  podczas wyjazdów do ratowania ludzkiego życia zdrowia i mienia. Na miejscu nie zabrakło również ,,Sznupka” maskotki śląskiej policji, który bawił dzieci i chętnie pozował do pamiątkowych fotografii. Działania stróży prawa prowadzone są w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą i Dzielnicowy bliżej nas”.