Wiadomości

Kuźniańscy policjanci na ,,Pływadle” promowali wakacyjne bezpieczeństwo nad wodą

Data publikacji 22.06.2018

Już po raz dziewiętnasty na szlaku wodnym od Raciborza do Kędzierzyna-Koźla odbyło się ,,Pływadło”. Tym razem z akcentem niepodległościowym w 100-lecie odzyskania przez Polskę suwerenności. Postój pływadeł w Turzu kuźniańscy policjanci wykorzystali jako czas do promowania bezpieczeństwa nad wodą podczas letniego wypoczynku w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Mundurowi w ciągu całego roku podczas licznych prelekcji i pikników edukacyjnych uczą zarówno dzieci jak i dorosłych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale też podczas różnych sytuacji życia codziennego. Mundurowi podczas postoju pływadeł w Turzu nad brzegiem Odry wystawili swoje stoisko profilaktyczne. Tutaj czekało wiele atrakcji dla uczestników imprezy biorących udział w spływie jak i dla wszystkich zgromadzonych gości. Każdy chętny mógł posiedzieć w policyjnym radiowozie oraz zobaczyć jego wyposażenie i sprzęt jaki jest wykorzystywany w codziennej służbie.

Ponadto policjanci przypominali o rzeczach ważnych, które warto wiedzieć bawiąc się w domu czy na podwórzu. Ostrzegali przed wchodzeniem na opuszczone domostwa, pustostany i place budowy. Przestrzegali również przed kontaktem z nieznajomymi i rozmawiają o bezpieczeństwie w podróży. Dzieci muszą wiedzieć, że jadąc samochodem pasy bezpieczeństwa mają być zapięte, a najmłodsi będą bezpieczni w fotelikach i siedziskach. Mundurowi przypominają również o właściwych zachowaniach podczas spacerów, na wczasach czy koloniach kiedy są pod opieką wychowawców.

Wakacje już za rogiem, dzieci zaczynają myśleć o czasie wolnym od zajęć, o przygodach które je czekają.  My zaś spotykamy się z nimi by przekazać im to, co jest ważne by ten czas był spędzony bezpiecznie. W ramach akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przypominamy jak zachować się nad kąpieliskiem czy na basenie. Zwracamy uwagę na zagrożenia z jakimi mogą się spotkać i uwrażliwiamy na zachowania niebezpieczne. Wszystko po to, aby najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń było jak najmniej.