Wiadomości

Piknik z Policją „Kreci mnie Bezpieczeństwo” podczas wakacji

Data publikacji 05.07.2018

Wczoraj z okazji wakacji raciborscy policjanci na skwerze Klubu Osiedlowego M-5 na Ostrogu uczestniczyli w pikniku. To kolejna odsłona kampanii „kręci mnie bezpieczeństwo” pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W pikniku jak co roku zaangażowani byli także funkcjonariusze Straży Miejskiej w Raciborzu. Udział mundurowych podczas imprezy był dobrą okazją do promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa nad wodą.

Piknik  odbył się  na terenie skweru Klubu Osiedlowego M-5 na Ostrogu, który był również organizatorem tego przedsięwzięcia. Policjanci oraz opiekunowie dzieci  zorganizowali  wiele atrakcji. Dużym zainteresowaniem - zwłaszcza wśród najmłodszych - cieszył się specjalnie przygotowany przez mundurowych tor rowerowy na, którym można było sprawdzić swoje umiejętności jazdy rowerem w praktyce. Ci którzy pokonali go bezbłędnie i w najlepszym czasie otrzymali nagrody.
Dzieci  mogły  nie tylko obejrzeć sprzęt raciborskich  mundurowych, ale również wsiąść do pojazdów służbowych. Udział raciborskiej drogówki podczas festynu był dobrą okazją do promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa nad wodą.

Wśród  najmłodszych dzieci  funkcjonariusze rozdali elementy odblaskowe. Policjanci poza profilaktyką związaną z bezpieczeństwem w czasie wakacji również propagowali akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Ponadto dla pociech organizatorzy przygotowali jeszcze wiele innych atrakcji w tym wspinanie się na dmuchaną ściankę, skoki na trampolinie. Imprezie sprzyjała aura połączona z dobrą zabawą.