Obchody Święta Policji w Raciborzu - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu

Wiadomości

Obchody Święta Policji w Raciborzu

Data publikacji 09.07.2018

W piątek odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. W obecności zaproszonych gości, policjanci raciborskiego garnizonu odebrali nominacje na wyższe stopnie policyjne. W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński.

Tegoroczna akademia rozpoczęła się o godz. 13.00 w Sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu.  Na uroczystości, pośród wielu zaproszonych gości, znaleźli się przedstawiciele samorządowych władz powiatowych, miejskich i gminnych oraz służb mundurowych. Podczas uroczystego apelu  Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński  wraz z szefem raciborskiego garnizonu  insp. Łukaszem Krebsem, wręczyli  policjantom  nominacje na wyższe stopnie policyjne. W tym roku awans otrzymało 56 mundurowych.  Ponadto podczas uroczystości była okazja do wyróżnienia za szczególny trud i zaangażowanie  pracowników cywilnych. Listy gratulacyjne wręczy Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu  insp. Łukasz Krebs. W trakcie uroczystości również  oficjalny awans otrzymał kom. Marek Ryszka na szefa Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej.

Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu oraz zaproszeni goście złożyli podziękowania policjantom za codzienną służbę i zaangażowanie. Słowa uznania za wyrozumiałość i wsparcie skierował także do rodzin policjantów. Ponadto podczas  uroczystości na dziedzińcu Zamku Piastowskiego oficjalnie zostały przekazane cztery nowe radiowozy z napędem hybrydowym. Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Raciborzu, Urzędu Miasta oraz samorządów Kornowaca, Pietrowic Wielkich, Krzanowic, Nędzy i Kuźni Raciborskiej 4 Toyoty trafiły dla raciborskiej policji. Radiowozy z napędem hybrydowym zostały zakupione  ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków budżetowych i dzięki wsparciu władz samorządowych. Samochody te zapewniają nie tylko komfort pełniącym w nich służbę stróżom prawa ale przede wszystkim są przyjazne dla środowiska.
 

Wszystkim nominowanym oraz wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje !