Wiadomości

Kuźniańscy Policjanci i WOPR dbają o bezpieczeństwo nad wodą

Data publikacji 11.07.2018

Kuźniańscy policjanci wspólnie z ratownikami WOPR kontrolują zbiorniki wodne i promują kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Na terenach rekreacyjnych w Kuźni Raciborskiej oraz żwirowni w Siedliskach i Babicach mundurowi spotykają się z mieszkańcami, rozmawiają z nimi, a także sprawdzają, czy nie dochodzi tam do naruszenia obowiązujących przepisów prawa. Działania są prowadzone wspólnie z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kuźni Raciborskiej. Inicjatorem działań jest aspirant Marcin Sobeczko z kuźniańskiego komisariatu policji.

Trwają już  wakacje, sporo osób decyduje się na odpoczynek nad wodą, gdyż sprzyja ku temu aura. Mimo, że jest to okres beztroski, powinniśmy jednak zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz naszych najbliższych. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu. W trosce o nasze bezpieczeństwo, kuźniańscy stróże prawa  sprawdzają zbiorniki wodne znajdujące się w rejonie miejscowości Kuźnia Raciborska, Siedliska, Babice.

Działania te prowadzone są w  ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” . Wspólna inicjatywa ratowników WOPR i mundurowych ma na celu eliminowanie nieszczęśliwych wypadków podczas letniego wypoczynku nad wodą. Podczas działań mundurowi wśród napotkanych osób nie tylko promowali bezpieczne zachowanie nad wodą, a także omawiali bezpieczne zachowania się w ruchu drogowym związane z pieszymi i rowerzystami . Policjanci rozdawali elementy odblaskowe ufundowane przez Urząd Miasta w Kuźni Raciborskiej, których używanie wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy! Zgodnie z artykułem 55 kodeksu wykroczeń ten, kto kąpie się w miejscu zabronionym, podlega karze do 250 zł grzywny albo karze nagany. Karane jest także samo przebywanie w wodzie. Wykroczenie to może zostać popełnione zarówno umyślnie, jak i nieumyślnie (np. gdy nie wiedzieliśmy, że kąpiel w danym miejscu jest zabroniona).