Wiadomości

Uczestnicy obozu konnego z wizytą u raciborskich policjantów

Data publikacji 12.07.2018

Młodzież będąca na obozie konnym w Raciborzu odwiedziła raciborskich policjantów. Podczas wizyty goście dowiedzieli się na czym polega praca funkcjonariuszy. Goście mieli okazję również poczuć się jak prawdziwi stróże prawa i przymierzyć wyposażenie policyjne, które jest używane podczas zabezpieczania imprez masowych. Spotkanie odbyło się w ramach w ramach ogólnopolskiej kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”.

Spotkania z dziećmi  i młodzieżą to zawsze dobra okazja do przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa. Mimo, że trwają wakacje i dzieci mają wolne od nauki, funkcjonariusze odwiedzają najmłodszych podczas obozów, kolonii czy na wiejskich świetlicach. Tym razem to uczestnicy obozu konnego  złożyli wizytę raciborskim policjantom.

W trakcie spotkania kom. Mirosław Szymański  uczulał młodzież  na konieczność prawidłowych zachowań podczas wakacyjnej beztroski. Przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa, o których nie wolno zapominać podczas wypoczynku i zabawy nad  wodą, w lesie czy na osiedlowym podwórku. Tłumaczył kolonistom dlaczego warto korzystać tylko i wyłącznie z kąpielisk strzeżonych i przestrzegał przed wygłupami w wodzie, skakaniem „na główkę” czy tam gdzie nie znamy dna. Warto też dostosować się do regulaminu kąpieliska oraz obowiązujących na nim oznaczeniach. Zanim zaś wejdziemy do wody pamiętajmy by oswoić się z temperaturą wody, która jest niższa niż powietrza. Dzięki takiemu zachowaniu unikniemy skurczy mięśni, które mogą być dla nas niebezpieczne.

Policjant rozmawiał z dziećmi o tym jak wygląda codzienność w mundurze. Zwiedzający mieli także  okazję przymierzyć policyjne wyposażenie używane przez mundurowych w trakcie zabezpieczeń imprez masowych. O tych działaniach opowiadał aspirant sztabowy Sebastian Staniek.To początek wakacji i przygód, które nas mogą spotkać. Zawsze jednak podczas dobrej zabawy pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie. To ważne by po wakacjach wszyscy szczęśliwie wrócili do swoich obowiązków. Dzieci do przedszkoli i szkół, a dorośli do pracy. Zatem bawcie się dobrze i bezpiecznie!

Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”.  Każdy z uczestników na koniec otrzymał na pamiątkę odblaski, które przekazał przedstawiciel raciborskiej drogówki starszy aspirant Grzegorz Krupa.