Wiadomości

RACIBORSCY MUNDUROWI PODCZAS OGÓLNOPOLSKIEGO POLICYJNEGO DNIA ODBLASKÓW

Data publikacji 02.10.2018

Raciborscy policjanci wczoraj włączają się w działania związane z Ogólnopolskim Policyjnym Dniem Odblasków. Mundurowi z raciborskiej drogówki rozdawali na terenie całego miasta elementy odblaskowe pieszym uczestnikom ruchu drogowego. Stróże prawa w ten sposób propagują zarówno obowiązek, ale także i zalety używania odblasków.

W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej "Świeć Przykładem" mundurowi wręczali je pieszym podkreślając jak ważne jest ich noszenie - szczególnie jesienią i zimą. Akcja nie przypadkowo prowadzona była w dniu  1 października.

Policjanci życząc napotkanym mieszkańcom udanego dnia wręczali im elementy odblaskowe, apelują też do rodziców, babć i dziadków by zadbali o widoczność ich pociech nie tylko po zmroku.

Wywodząca się z Norwegii idea organizowanego od 2016 roku Ogólnopolskiego Dnia Odblasków ma na celu zachęcenie jak największej liczby pieszych do noszenia odblasków, nie tylko po zmroku poza obszarem zabudowanym, ale i w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.