Tragiczny wypadek w Markowicach na ulicy Odrodzenia - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu

Wiadomości

Tragiczny wypadek w Markowicach na ulicy Odrodzenia

Data publikacji 03.11.2018

Raciborscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku drogowego. Doszło do niego dziś około godz. 12.30 na ulicy Odrodzenia w Markowicach. W wyniku odniesionych obrażeń 42-letni kierowca Forda i jego 41-letnia pasażerka ponieśli śmierć na miejscu.

Do zdarzenia doszło dziś  około godziny 12.30 na ulicy Odrodzenia w Markowicach.  Ze wstępnych ustaleń drogówki wynika, że  w wypadku uczestniczył 36-letni mieszkaniec Pajęczna, kierujący samochodem Renault  jadący z Markowic w stronę Raszczyc oraz drugi pojazd Ford, który poruszał się w stronę Raciborza. W wyniku odniesionych obrażeń 42-letni kierowca Forda i jego 41-letnia pasażerka ponieśli śmierć na miejscu. Jak ustalili mundurowi z drogówki 36-latek był nietrzeźwy, gdyż po przebadaniu alkomat w jego organizmie wykazał ponad jeden promil alkoholu. Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę w szczególności podczas trudnych jesiennych  warunków atmosferycznych. Ostrzegamy także pieszych i rowerzystów, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu i poruszaniu się jezdnią. Przypominamy również rowerzystom i pieszym o obowiązku używaniu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

Poniżej publikujemy zdjęcia ku przestrodze !