Wiadomości

Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze –ustanówmy rekord Polski

Data publikacji 05.12.2018

Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawiercia we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach organizuje na terenie województwa śląskiego akcję edukacyjną dla najmłodszych „Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze”, podejmującą tematykę bezpieczeństwa na drodze.

Organizator za pośrednictwem akcji chce osiągnąć szereg celów. Najważniejszym z nich, co oczywiste, jest zwiększenie świadomości i zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drodze wśród najmłodszych mieszkańców województwa śląskiego. Wykorzystanie w akcji policyjnej maskotki „Sznupka” ma na celu ocieplenie wizerunku policjanta jako funkcjonariusza publicznego –  policjanta, który jest blisko obywateli, jest otwarty na nich i zawsze służy pomocą. Trzecim celem, który stawia sobie Organizator jest ustanowienie Rekordu Polski w liczbie uczestników biorących udział w akcji. Ustanawianie rekordów zwiększa zainteresowanie opinii publicznej i mediów. Ustanawiając Rekord Polski, Organizator chce dotrzeć z informacją o akcji do jak najszerszego grona odbiorców, a tym samym zachęcić instytucje i inne organizacje do zwiększenia wysiłków na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych poprzez organizowanie podobnych inicjatyw.

 

Akcja „Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze” skierowana jest do placówek przedszkolnych oraz klas 1-3 szkół podstawowych. W trakcie akcji dzieci otrzymają do pokolorowania obrazek (format A4) z wizerunkiem policyjnej maskotki „Sznupka”. Najmłodsi zgromadzeni w grupach będą kolorować obrazek, a także będą zachęcani do zabrania pomalowanego obrazka do domu, by zawsze przypominał im jak ważne jest uważanie na drodze i przestrzeganie zasad ruchu drogowego. W poszczególnych placówkach (wybranych przez policjanta dzielnicowego), w ramach profilaktyki dotyczącej bezpieczeństwa, która realizowana jest od września, podczas trwania akcji wezmą udział policjanci dzielnicowi. Akcja będzie miała miejsce 18 grudnia 2018 roku, a jej początek planowany jest na godzinę 10:00. Szczegółowe informacje o akcji, wraz z regulaminem dostępne są na stronie internetowej: bezpieczenstwo.crl.org.pl.

 

Naczelną misją mediów jest informowanie o rzeczach ważnych, a także wpływanie na kreowanie pozytywnych postaw wśród społeczeństwa. Akcja „Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze” to akcja odpowiedzialna, nastawiona na uświadamianie najmłodszych, a jej walory edukacyjne pozwalają uznać, iż jest akcją ważną i potrzebną, przez wzgląd na podejmowaną tematykę. Akcja obejmuje swym zasięgiem drugie województwo pod względem liczby ludności, co gwarantuje, że dotrze do wielu tysięcy dzieci.

Gorąco zachęcamy do zaangażowania w akcję poprzez informowanie o jej przebiegu i efektach finalnych.

 

*Zgłoszenia przyjmujemy do 11.12.2018 r.

**Należy szczegółowo zapoznać się z REGULAMINEM AKCJI oraz SPECYFICZNYMI WYTYCZNYMI

 

Czytaj więcej >>http://bezpieczenstwo.crl.org.pl/#section1