Wiadomości

„BEZPIECZNE FERIE 2019 I BEZPIECZNY INTERNET”- POGADANKI Z RACIBORSKĄ POLICJĄ

Data publikacji 09.02.2019

Raciborscy policjanci w tym dzielnicowi ostatnie dni przed feriami wykorzystali na cykliczne spotkania z dziećmi i młodzieżą. W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…na stoku” i ,,Bezpieczne ferie 2019” policjanci odwiedzili placówki szkolne i przedszkola jeszcze na kilka dni przed rozpoczęciem zimowego wypoczynku. Wszystko po to aby przygotować dzieci i młodzież z naszego powiatu do bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

Mundurowi w ciągu ostatniego tygodnia poprzedzającego ferie  zawitali do dzieci i młodzieży w Szkole Podstawowej nr 3, 8, 13,18,  w Raciborzu do przedszkolaków w Markowicach oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Grzegorzowicach i Brzeżnicy. Nie zabrakło również wizyty w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących wRaciborzu.

  W trakcie pogadanek raciborscy stróże prawa poruszali tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w różnych sytuacjach dnia codziennego, a szczególnie podczas zimowego wypoczynku. Mundurowi mówili jak bezpiecznie zachować się na zorganizowanych wyjazdach. Przypominali o tym, aby nie oddalać się od swojej grupy, a przede wszystkich słuchać co mówią opiekunowie. Policjanci przestrzegali również na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą kontakty z nieznajomymi oraz jak niebezpieczne mogą być zabawy w miejscach nam nie znanych. Podczas pogadanek omówiono zasady bezpieczeństwa w trakcie zabaw na śniegu, podczas jazdy na nartach, sankach i łyżwach. Policjanci zwracali szczególną uwagę na to, aby nie wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne i korzystać tylko z profesjonalnych lodowisk. Ponadto poruszono również tematy związane z bezpiecznym poruszaniem się po drodze, wskazano na konieczność używania elementów odblaskowych. Uczniowie wysłuchali także porad związanych z bezpiecznym korzystaniem z internetu, a także zagrożeń związanych z używaniem wszelkiego rodzaju środków psychoaktywnych.