Wiadomości

Kolejna wspólna akcja kuźniańskich dzielnicowych z sołtysami

Data publikacji 22.05.2019

W ciągu ostatnich dni kuźniańscy dzielnicowi z sołtysami przeprowadzili kolejne kontrole wytypowanych miejsc, gdzie mogą być gromadzone niebezpieczne dla ludzi i środowiska odpady. Tym razem akcja jest wynikiem wspólnej inicjatywy Komendanta Komisariatu Policji kom. Marka Ryszki i Wójt Gminy Nędza Anny Iskała.

Akcja została zorganizowana w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Nędza. W działaniach uczestniczyli kuźniańscy dzielnicowi wspierani przez lokalnych sołtysów, a kontrole prowadzone były na terenie gminy Nędza.  

 Wspólne działania miały na celu kontrole pustostanów oraz miejsc, w których mogły by zostać pozostawione niebezpieczne odpady stwarzające zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska. Akcja swój początek miała miejsce w gabinecie Komendanta Marka Ryszki, gdzie zaproszeni goście omówili plan działania jak również Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa jako narzędzie pomocne do zgłaszania różnego rodzaju nieprawidłowości w tym związanych także z nielegalnymi składowiskami śmieci i niebezpiecznych odpadów. W trakcie prowadzonych kontroli nie ujawniono żadnych nieprawidłowości jednakże akcję będą cykliczne i są planowane kolejne wspólne działania w najbliższym czasie.

Kontrole takowe mają przyczynić się do poprawy ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu raciborskiego.