Apel do Seniorów ! - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu

Wiadomości

Apel do Seniorów !

Data publikacji 10.07.2019

W związku z otrzymanymi informacjami w ostatnim czasie od mieszkańców Raciborza oraz powiatu rybnickiego dotyczącymi podejmowanych prób oszustw na tzw. „wnuczka, policjanta czy też przedstawiciela instytucji państwowej”, Raciborscy policjanci PONOWNIE przestrzegają ,,SENIORÓW,, przed wpuszczaniem do mieszkań nieznanych osób i przekazywaniu pieniędzy osobom podającym się za znajomych członków rodziny, których nagła sytuacja życiowa zmusiła do pożyczenia od babci, dziadka dużej gotówki pieniędzy . Przestrzeganie kilku podstawowych zasad uchroni nas przed tym by nie zostać poszkodowanym w wyniku przestępstwa.

APELUJEMY !!!

- Nie przekazujmy pieniędzy osobom podającym się za znajomych członków naszej rodziny, którzy nagle potrzebują dużej kwoty pieniędzy na załatwienie pilnej sprawy, o takiej próbie oszustwa powiadom zawsze Policje,
- Nie wpuszczajcie do domu nieznanych Wam osób,
- Wszystkie wizyty instalatorów i innych przedstawicieli administracji są zawsze zapowiadane na tablicy ogłoszeń,
- Nie bójcie się poprosić o dane przychodzących do Was osób przed wpuszczeniem do mieszkania,
- Najlepszym miejscem przechowywania pieniędzy jest konto bankowe. Nie trzymajcie dużych sum gotówki w domu. Takie miejsca ukrycia pieniędzy jak przysłowiowa skarpetka, puszka po kawie czy schowanie pieniędzy pomiędzy kartki książki nie uchronią Waszych pieniędzy przed złodziejem.

 

Pamiętajmy! Nie każdy kto dzwoni lub puka do drzwi ma uczciwe zamiary!