Wiadomości

Kolejne patrole dzielnicowych i ratowników WOPR w ramach działań ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Data publikacji 13.08.2019

Raciborscy dzielnicowi już po raz kolejny w tym roku wspólnie z ratownikami WOPR kontrolowali zbiorniki wodne i baseny na terenie powiatu raciborskiego, które niejednokrotnie są ulubionym miejscem zabaw i wypoczynku letniego dzieci, ale również sposobem amatorskiego połowu ryb. Szczególnie teraz w okresie wakacyjnym, mundurowi częściej patrolują tereny wokół zbiorników wodnych w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Dzieci i młodzież bardzo często latem dużo czasu spędzają  nad wodą. Niestety zdarza się, że wybierając zabawę na świeżym powietrzu, wchodzą do wody wbrew zakazom umieszczonym na znakach i wbrew zdrowemu rozsądkowi. Szczególnie teraz w okresie wakacji kiedy temperatura na dworze skłania do kąpieli w wodzie.  Dlatego raciborscy dzielnicowi wspierani przez ratowników WOPR  w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, dbając o bezpieczeństwo najmłodszych  i wszystkich mieszkańców, regularnie patrolują teren wokół zbiorników wodnych i basenów na terenie całego powiatu raciborskiego sprawdzając, czy nie przebywają tam dzieci bez nadzoru dorosłych czy też młodzież.

Okazuje się, że oprócz dzieci, z uroków ciepłej aury i wody chętnie korzystają także wędkarze. Mundurowi sprawdzają warunki w jakich łowią ryby, przypominając o zakazie kąpieli w miejscach zabronionych oraz o zachowaniu środków ostrożności podczas pobytu nad wodą.