Podsumowanie działań ,,Znicz 2019" - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu

Wiadomości

Podsumowanie działań ,,Znicz 2019"

Data publikacji 04.11.2019

Zakończyła się policyjna akcja „Znicz 2019". W działaniach na terenie powiatu raciborskiego jak co roku brali udział policjanci z raciborskiej komendy, wspierali ich funkcjonariusze Straży Granicznej i Straży Miejskiej. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Łącznie w działaniach zaangażowanych było 68 policjantów z drogówki, 143 z innych wydziałów, 8 strażników miejskich i 4 ze Straży Granicznej. W ciągu kilkudniowej akcji mundurowi zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących i odnotowali 6 niegroźnych kolizji.

Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem osób wybierających się w podróż i odwiedzających groby najbliższych. W trakcie działań policjanci odnotowali 6  niegroźnych kolizji, zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców.  Mundurowi zwracali uwagę na osoby, które w rażący sposób naruszały przepisy ruchu drogowego, a także pomagali kierującym przy parkowaniu samochodów w okolicach Cmentarzy w Dniu Wszystkich Świętych czy tez udzielali informacji kierującym.

Na ręce wszystkich biorących udział w działaniach mundurowych Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs składa serdeczne podziękowania za włożony trud i profesjonalizm działań, który wpłyną na bezpieczeństwo mieszkańców i gości przybyłych na groby swoich bliskich.