Wiadomości

SZKOLENIE „DEJ POZÓR NA ZAGROŻENIA W CYBERPRZESTRZENI” RÓWNIEŻ DLA RACIBORSKICH LICEALISTÓW

Data publikacji 09.12.2019

W piątek 6 grudnia na Sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbyło się wyjątkowe szkolenie dla uczniów szkół średnich. Organizatorem cyklu szkoleń dla młodzieży na Śląsku jest Wydział Prewencji KWP w Katowicach, we współpracy z ekspertami ds. bezpieczeństwa portalu Allegro.pl. Szkolenie dla raciborskiej młodzieży odbyło się dzięki wzorowej współpracy Starostwa Powiatowego w Raciborzu z raciborską komendą. Władze Starostwa wsparły inicjatywę jak również udostępniło piękne miejsce do konferencji.

W szkoleniu w ramach wojewódzkich działań pn. „Dej pozór na zagrożenia w cyberprzestrzeni” uczestniczyła młodzież z I i II Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 ,,Budowlanka” i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 ,,Mechanik” oraz z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu.

Szkolenie dla raciborskiej młodzieży szkół średnich przeprowadzili policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach we współpracy z ekspertami ds. bezpieczeństwa portalu Allegro.pl. w ramach zainaugurowanych wojewódzkich działań pn. „Dej pozór na zagrożenia w cyberprzestrzeni”. W piątkowy poranek z udziałem eksperta ds. bezpieczeństwa z serwisu Allegro.pl. oraz policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyły się wykłady dla raciborskich licealistów. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się jakie uprawnienia ma kupujący oraz na co uważać podczas zakupów przez Internet. Zwrócono również uwagę na zachowanie osób w internetowej przestrzeni, przestrzegania zasad netykiety. Szkolenie nie obyło się bez aktywnego udziału młodzieży, która także zadawała pytania prelegentom związane z tematyką projektu.

W podziękowaniu za współpracę, pomoc i wsparcie inicjatywy raciborskich stróży prawa przy realizacji konferencji, Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs na ręce Starosty Powiatowego w Raciborzu Pana Grzegorza Swobody składa moc najserdeczniejszych podziękowań.  

  • Uczniowie raciborskich szkół na szkoleniu na Zamku
  • Przedstawiciel Allegro prowadzi szkolenie dla uczniów z Raciborza
  • Policjanci z Raciborza i z KWP na szkoleniu
  • Uczniowie raciborskich szkół średnich słuchają o bezpieczeństwie w sieci
  • Uczniowie raciborskich szkół średnich słuchają o bezpieczeństwie w sieci
  • Przedstawiciel KWP prowadzi szkolenie o bezpieczeństwie w Internecie
  • Przedstawiciel komendy wojewódzkiej Policji prowadzi szkolenie dla uczniów z Raciborza