Bezpieczne wakacje z Policją i Sanepidem - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu

Wiadomości

Bezpieczne wakacje z Policją i Sanepidem

Data publikacji 16.07.2020

Tegoroczne wakacje już trwają, w tym czasie raciborscy policjanci cały czas dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku. Ważne dla nas by najmłodsi sami o siebie potrafili zadbać i uchronili się przed zagrożeniem. Podczas wakacyjnych przygód dobra zabawa zawsze musi iść w parze z bezpieczeństwem.

Tym razem raciborska policjantka wspólnie z przedstawicielkami Sanepidu spotkała się z dziećmi spędzającymi  wolny czas w Klubie Osiedlowym „Cegiełka”.  Panie mówiły  o tym jak miło i bezpiecznie spędzić wakacyjny czas.

Tłumaczyły dlaczego warto korzystać tylko i wyłącznie z kąpielisk strzeżonych i przestrzegały przed wygłupami w wodzie, skakaniem „na główkę” czy tam gdzie nie znamy dna. Warto też dostosować się do regulaminu kąpieliska oraz obowiązujących na nim oznaczeniach. Zanim zaś wejdziemy do wody pamiętajmy by oswoić się z temperaturą wody, która jest niższa niż powietrza. Dzięki takiemu zachowaniu unikniemy skurczy mięśni, które mogą być dla nas niebezpieczne. Przypomnieliśmy również o ostrożności na drodze i podczas podróży. Najmłodsi muszą wiedzieć, że w podróży ważne aby korzystali z fotelików i pasów bezpieczeństwa. Podczas spacerów i spędzania czasu na placu zabaw zaś, nie dali się zwieść nieznajomym i nie wchodzili na opuszczone podwórka. Ponadto policjantka omówiła zagrożenia związane z bezpiecznym Internetem oraz nie zabrakło także informacji związanych z konsekwencjami zdrowotnymi i prawnymi dotyczącymi narkotyków i dopalaczy. Wszystko w ramach kampanii ,,Narkotyki i dopalacze zabijają” pod hasłem ,,Szkoda ciebie na takie patoklimaty”.

Bezpieczeństwo naszych dzieci zależy także od nas dorosłych. To my powinniśmy przekazywać im niezbędną wiedzę, uczyć jak się zachować w różnych sytuacjach i nie bać się asertywności. Dzieci muzą wiedzieć co jest złe, a co dobre wówczas same będą mogły dbać o siebie podczas tych wakacyjnych dni.

  • Policjantka wspólnie z przedstawicielkami raciborskiego Sanepidu na spotkaniu z dziećmi