Wiadomości

Dzielnicowy z Krzyżanowic zatrzymał dwóch pijanych rowerzystów z aktywnymi zakazami

Data publikacji 21.07.2020

Aura sprzyja jeździe na rowerze. Zdarzają się jednak rowerzyści, którzy w dalszym ciągu mają za nic obowiązujące przepisy i wsiadają na rower pod wpływem alkoholu. Bardzo często raciborscy policjanci zatrzymują nietrzeźwych rowerzystów, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują zagrożenie dla życia i zdrowia swojego jak również innych uczestników ruchu drogowego.

Takim nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazało się wczoraj dwóch rowerzystów. Obaj panowie to mieszkańcy powiatu raciborskiego w wieku 22 i 33 lat. Zostali zatrzymani około godziny 12:55  w Rudyszwałdzie na ulicy Granicznej przez dzielnicowego z Krzyżanowic. Tor jazdy cyklistów ewidentnie wskazywał, że są pijani. Przypuszczenie to potwierdziło się, gdyż 22-latek  po przebadaniu w swoim organizmie miał prawie jeden promil alkoholu, natomiast jego 33-letni kompan ponad jeden promil.   Tego dnia nie była to jedyna wpadka mężczyzn, gdyż po sprawdzeniu ich w policyjnych systemach stróż prawa ustalił, iż obaj posiadają  już sądowy zakaz kierowania rowerami do,  którego się ewidentnie nie stosują. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnych mężczyzn  zadecyduje sąd.

Pamiętajmy alkohol i rower to bardzo złe połączenie !

Ponownie APELUJEMY do wszystkich kierujących niezależnie od rodzaju pojazdu by po spożyciu alkoholu Nigdy nie siadać za kierownicę roweru, motoroweru, samochodu czy innego pojazdu. Pamiętajmy jazda na podwójnym gazie jest niebezpieczna i zagraża życiu i zdrowiu nie tylko samemu kierowcy , który porusza się pod wpływem alkoholu ale też jest niebezpieczna dla innych użytkowników dróg !