Areszt dla 63-latka za rozbój - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu

Wiadomości

Areszt dla 63-latka za rozbój

Data publikacji 29.07.2020

Raciborscy kryminalni zatrzymali 63-letniego mieszkańca Krakowa, który dokonał rozboju, używając wobec pokrzywdzonego paralizatora elektrycznego oraz groził mu nożem, po czym skradł z mieszkania 2000 zł oraz telefon komórkowy. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Do zdarzenia doszło 13 lipca 2020 roku w godzinach popołudniowych w Raciborzu na ulicy Skłodowskiej. Jak ustalili śledczy, 60-letni mieszkaniec Raciborza po otwarciu drzwi swojego mieszkania został kilkakrotnie porażony paralizatorem, a następnie sprawca groził mu nożem i powiedział, że go zabije. Mężczyzna w ten sposób chciał zmusić mieszkańca Raciborza, by wskazał mu, gdzie trzyma pieniądze. Łupem napastnika padło 2 000 zł oraz telefon komórkowy o wartości 200 zł.

Sprawca szybko został zatrzymany przez raciborskich kryminalnych. Okazał się nim 63-letni mieszkaniec Krakowa. Za czyn, którego się dopuścił, grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Na wniosek raciborskich śledczych i prokuratora, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy. Podejrzany został już doprowadzony do zakładu karnego.