Wiadomości

Podwójna wpadka 56-letniego rowerzysty zatrzymanego przez mundurowych z Kuźni Raciborskiej

Data publikacji 11.01.2021

Dużą nieodpowiedzialnością wykazał się mężczyzna, który 9 stycznia br. około godziny 10 : 50 pijany jechał rowerem. Dzięki czujności mundurowych z Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej został zatrzymany w Kuźni Raciborskiej na ulicy Mickiewicza.

Nieodpowiedzialny kierujący rowerem to 56-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego.  Po przebadaniu okazało się, że w organizmie  miał ponad  promil alkoholu.   Tego dnia nie była to jedyna wpadka 56 -latka,  gdyż po sprawdzeniu go w policyjnych systemach stróże prawa ustalili, iż posiada on już sądowy zakaz kierowania rowerami do,  którego się ewidentnie nie stosuje. Teraz o dalszym losie 56-latka  zadecyduje sąd.

Policja ponownie  ,,APELUJE,, do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to by pamiętać , że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu samochodu , roweru, motocykla !  Pamiętajmy , że kierowanie wszelkimi pojazdami na ,, podwójnym gazie ,, jest zabronione nie tylko przepisami prawa ale także zagraża życiu i zdrowiu kierującego  ale także stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg.    Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców  był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed , a nie po fakcie …