Drogówka Apeluje !Trudne warunki na drogach - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu

Wiadomości

Drogówka Apeluje !Trudne warunki na drogach

Data publikacji 13.01.2021

Policjanci z raciborskiej drogówki zwracają się z Apelem do kierowców ! Ostatnie godziny obfitują w opady śniegu, a co za tym idzie w wielu miejscach pojawiają się oblodzenia na drodze. Nadmierna prędkość może spowodować, że w takich miejscach nasze opony stracą kontakt z podłożem.

Poślizg, to zjawisko, które powoduje, że nasze opony tracą przyczepność w śliskich miejscach na drodze. Przyczyną powstania tego zjawiska jest nadmierna prędkość oraz nieodpowiednia bądź zużyta rzeźba bieżnika na oponach. Taka sytuacja jest bardzo niebezpieczna ponieważ nasz pojazd traci kontakt z nawierzchnią, a to już tylko krok od spowodowania wypadku.

Opady śniegu w powiecie raciborskim, które towarzyszą nam od kilku godzin, to nie tylko biała nawierzchnia. W wielu miejscach na drodze powstają miejsca pokryte lodem. Nie zapowiada się, żeby sytuacja miała ulec poprawie. Dlatego apelujemy do wszystkich zmotoryzowanych o ostrożność oraz by ściągnęli nogę z gazu i schowali brawurę. W takich sytuacjach pomoże nam tylko, zachowanie szczególnej ostrożności !